Najlepšie psie plemená do bytu

To, že bývate v malom byte neznamená, že nemôžete vlastniť psa. Veľké plemená síce nie sú vhodné, ale malé plemená sú pre byt ako stvorené. Nie je to tak len kvôli veľkosti, ale aj preto, lebo o malých psov je menšia starostlivosť a sú prevažne tichí.

Plemená vhodné do bytu

Bišon

Je to malé, veselé a prítulné plemeno, ktorému je najlepšie v stálom kontakte s jeho majiteľmi, takže život v byte je pre neho ideálny. Potrebujú každodenné prechádzky a vašu pozornosť, pretože ak sa im dlho nevenujete, môžu začať štekať. Ak ste teda človek, ktorý je veľakrát mimo bytu, toto plemeno nie je pre vás.

Jorkšírsky teriér

Toto živé, zábavné a malé plemeno si zvykne aj malom byte, aj v rodinnom dome. Jorkšír nerád zostáva sám, takže je vhodné keď je na mieste, kde je s niekým iným. Toto plemeno sa dá ľahko socializovať a dá sa aj ľahko trénovať. Taktiež potrebuje pravidelné prechádzky a starostlivosť o srsť tohto psa nie je náročná.

Papillon

Papillon je plemeno podobné jorkšírom. Sú prispôsobiví, inteligentní a zábavní. Vďaka hodvábnej srsti, elegantnému vzhľadu a hravej povahe, je toto plemeno obľúbené u ľudí, ktorí bývajú v meste. Šteniatka sa dajú ľahko vycvičiť a socializovať. Dôležité je, aby ste zabránili tomu, aby boli agresívni voči ostatným ľudom. Toto plemeno nepotrebuje dlhé prechádzky. 

Jazvečík

Tomuto malému plemenu stačí iba 40 minút chôdze denne. Ak tento pes ostane sám, môže začať štekať, preto s ním trávte veľa času a keď idete preč na celý deň radšej ho dajte niekomu na starosť. Aj keď je veľmi inteligentný, je tvrdohlavý, to znamená že tréning s ním môže byť náročný a zdĺhavý.

Pomeranian

Toto verné a láskyplné plemeno nepotrebuje veľa pohybu a najradšej je ak ste v jeho prítomnosti. Ak im venujete dostatok pozornosti, tak mu bude vo vašom byte dobre. Ako to však u malých plemien býva, ak ich necháte dlho osamote, môžu začať štekať. Starostlivosť o srsť tohoto plemena nie je náročná.

Cavalier king charles španiel

Toto maličké, dlhosrsté plemeno urobí z vášho bytu zámok. Je to veľmi prispôsobivý pes, ktorý môže byť aj v byte, aj v rodinnom dome. Toto plemeno je  vysoko inteligentné, takže tréning zvláda bez väčších problémov. Veľkou výhodou je že veľmi neštekajú. Ak sa dokážete starať o jeho srsť, tak bude toto plemeno vyzerať naozaj elegantne.

Buldog

Buldog je stredne veľké plemeno, ktoré nevyžaduje toľko priestoru alebo prechádzok ako mnohé iné plemená psov, pretože im stačí 15 minútová prechádzka denne. Toto plemeno si vyžaduje veľkú pozornosť ľudí. O srsť tohto plemena nie je potrebná veľká starostlivosť, stačí občasné prečesanie.

Záver

Aj  to, že bývate v malom byte neznamená, že nemôžete vlastniť psa  V tomto článku sme si pre vás prichystali najlepšie psie plemená do bytu.