10 rodinných plemien psov

Výber vášho nového psa, nemusí byť tak jednoduchý, ako sa zdá. Menšie psy sú vhodnejšie do bytu a väčšie sú vhodnejšie do rodinného domu. Dôležité je, či chcete strážneho psa, či máte malé deti alebo či chcete hravého a aktívneho psa. Pripravili sme si pre vás 10 najvhodneších rodinných plemien psov.

Labradorský retríver

Labradorský retríver je vhodným riešením pre rodinné domy hneď z niekoľkých dôvodov. Toto plemeno je priateľské, trpezlivé a ľahko trénovateľné. Labrador je veľmi hravý, dobre vychádza s deťmi, miluje prechádzky, lov, plávanie a je mimoriadne poslušný.

Buldog

Buldog je jedinečný pes, ktorý sa odlišuje od ostatných plemien svojím výzorom. Je skvelým spoločníkom detí, a je vhodný aj do bytu aj do rodinného domu. Pokojné, odvážne a priateľské plemeno nie je moc aktívne, ale aj tak vyžaduje pravidelné prechádzky.

Zlatý retriever

Zlatý retriever je stredne veľké plemeno, ktoré je inteligentné, priateľské a oddané. Má rád deti aj ostatných psov. Toto plemeno vyniká v športoch, ako je aport, beh, lovenie vtáctva a vysokej zveri. Výhodou je, že šteká len vtedy, keď má na to vážny dôvod.

Bígl

Bígl je veselé, priateľské a zvedavé plemeno, ktoré potrebuje veľa pohybu a veľký dvor. Na svoju veľkosť je mimoriadne silný a ľahko sa trénuje. Miluje prechádzky, no nie je rozumné púštať ho z vodítka. Bígl je rád v prítomnosti detí a ostatných psov.

Mops

Toto plemeno je malé, čo znamená, že sa hodí aj do bytu aj do rodinného domu. Ak chcete psa, ktorý nemá veľa energie mopslík je pre vás. To ale neznamená, že by mu občasné prechádzky nejako uškodili. Tiež sa neodporúča, aby ste ho s ostatnými psami nechali osamote.

Írsky seter

Írsky seter je aktívne plemeno, ktoré je vhodné pre rodiny, ktoré mu budú venovať veľa času. Miluje prechádzky, beh a všetky aktivity, pri ktorých sa môžu hýbať. Tento pes sa ľahko trénuje. S deťmi a ostatnými psami vychádza dobre a šteká len keď je to nevyhnutné.

Brabantský grifon

Brabantský grifon je inteligentné a aktívne plemeno. Je vhodný aj do bytu aj do rodinného domu. Tento pes je hravý, má rád prechádzky a rád trávi čas so svojimi majiteľmi. Nie je vhodné ho nechať osamote s ostatnýmí psami.

Novofunlandský pes

Milé, oddané a inteligentné plemeno je vhodné na veľký dvor. Dobre vychádza s detmi aj inými psami. Novofundlanďan je ľahko trénovateľné plemeno. Tento pes šteká len vtedy, keď má na to vážny dôvod.

Francúzsky buldoček

Francúzsky buldoček je malé plemeno, ktoré je vhodné aj do bytu aj do rodinného domu. Je vhodný pre rodiny, ktoré hľadajú menej aktívneho a kľudného psa. Má rád deti aj ostatné psy. Toto plemeno šteká veľmi málo.

Borderská kólia

Kólia je veľmi inteligentné a oddané plemeno, ktoré je vhodné do rodinného domu pre aktívnych majiteľov. Milujú prechádzky a potrebujú každodenné cvičenie a hranie sa. Dobre vychádzajú s deťmi, no nenechávajte ju bez dozoru pri ostatných psoch. Nevýhodou tohto plemena je to, že veľmi šteká.

Záver

V tomto článku sme vám poradili aké plemená sú najlepšie do rodinného domu. Dúfame, že vám tento článok pomohol a že si vyberiete toho správne psa.