Maltézsky psík

maltezsky-psik-obrazok

Všeobecná charakteristika

Maltezák (alebo maltézsky teriér, malťan) je pes pokrytý od hlavy k nohám dlhou, hodvábnou, bielou srsťou. Je zdvorilý a prítulný, dychtivý a pohotový v akcii, a napriek svojej veľkosti disponuje dostatočnou energiou potrebnou pre uspokojivého spoločníka. Maltézsky psík je inteligentné plemeno a je vhodný na bývanie v interiéroch a na menších plochách.

Povaha

Maltézsky psík je pokojný, prítulný, inteligentný a dôveryhodný. Maltézsky psík je dobrý rodinný pes ktorý je živý, hravý, energický a vo všeobecnosti ho baví učenie sa. Maltézak je veľmi ostražitý a keď počuje neznáme zvuky začne štekať.

Výchova a výcvik

Maltezáci sú veľmi inteligentní a počas storočí, keď boli spoločníkmi ľudí, sa naučili, ako od svojich majiteľov dostanú presne to, čo chcú. Maltezáci sú atleticky talentovaní a sú talentovaný tiež na psie športy, ako sú poslušnosť alebo svižnosť. Môžu byť tvrdohlaví, ale dobre reagujú na pozitívne tréningové metódy.

Maltezáci sú plní energie a na to, aby boli zdraví a šťastní, si vyžadujú iba občasné tréningy. Na udržanie kondičky postačia denné prechádzky s majiteľom.

Maltézsky psík v domácnosti

Maltezák je pes, ktorému sa darí aj v bytoch aj na malých záhradách. Maltézsky psík je vyberavý jedák. Maltezáci sú a prijateľným domácim miláčikom pre väčšinu alergikov. Srsť okolo očí by ste im mali čistiť každý deň, aby sa zabránilo špineniu slzami.

maltezsky-psik-trening

Prečo si vybrať maltézskeho
psíka

Prečo si nevybrať maltézskeho psíka

Zhrnutie

MALTÉZSKY PSÍKPesSučka
Hmotnosť2 – 5 kg2 – 5 kg
Výška21 – 25 cm20 – 23 cm
Dĺžka života12 – 14 rokov
Pôvodné využitiespoločenský pes
Potreba tréningu20 minút denne
Energiaveľmi vysoká
Potreba pozornostivysoká
Sklon k slintaniunízky
Sklon k hrabaniunízky
Sklon k štekaniuvysoký
Sklon k chrápaniunízky
Dĺžka srstidlhá
Typ srstirovná srsť
Farba srstibiela
Potreba starostlivosti o srsťvysoká