15 dôvodov, prečo svojmu dieťaťu zaobstarať psa

Ak doma máte psa, tak si určite uvedomujete početné výhody, ktoré vám štvornohý kamaráti poskytujú: lojalita, spoločnosť, zábava a samozrejme to, že ste s nimi najlepší kamaráti. Vedeli ste však, že vlastníctvo psa tiež prináša veľa výhod pre vaše deti ? V tomto článku sme pre vás napísali 15 dôvodov, prečo by ste svojmu dieťaťu mali zaobstarať psa.

1. Pes je vhodný pre jedináčikov

Dieťa potrebuje niekoho, s kým sa môže hocikedy hrať. Ak teda plánujete len jedno dieťa, tak je vhodné aby ste mu zaobstarali psa. So psom sa nebude cítiť osamelo a psa bude brať ako najlepšieho kamaráta.

2. Pes učí deti zodpovednosti

Nemáte čas sa psovi venovať ? Bez obáv, vaše deti to urobia za vás. Psy učia deti všetko o zodpovednosti a o tom, aké ťažké, ale nevyhnutné je sa starať o iného.

3. Deti si vytvárajú imunitný systém

Deti, ktoré žijú so psami, bývajú počas roka menej choré. Psy prenášajú rôzne druhy baktérií, na ktoré si detský imunitný systém zvykne, čo im pomáha v boji s inými vážnejšími chorobami.

4. Pes si ochraňuje svoj domov

Ak máte v byte psa  je menšia pravdepodobnosť že vás niekto vykradne. Psy sú vynikajúcimi ochrancami a sú vždy priravený brániť svojich majiteľov, najmä deti.

boy_with_dog

5. Pes zlepšuje náladu

V dnešnej dobe veľa ľudí trpí depresiou. Ak máte doma psa je vysoká pravdepodobnosť, že vám v tom veľmi pomôže. Pes tiež znižuje napätie v domácnosti a celkovo zlepšuje náladu vás a vašich detí.

6. Pes nabáda deti aby boli v pohybe

Máte obavy, že vaše deti majú málo pohybu ? Zaobstarajte si psa. Pes musí chodiť na pravidelné prechádzky, čo je skvelý spôsob, pri ktorom bude mať vaše dieťa dostatok pohybu.

7. Pes učí deti láske

Pes dáva deťom lásku, ktorú potrebujú. Začnú si rýchlejšie vážiť ostatných ľudí a zvieratá, ako dieťa, ktoré nemá domáceho miláčika, o ktorého sa musí starať a venovať mu čas.

8. Pes môže vaše deti odučiť sebeckosti

Bežná vlastnosť detí je sebeckosť. Pes učí deti že všetko nie je len o nich. Okrem toho ich naučí aj to, že je potrebné starať sa o ostatných, a skôr pochopia že sebeckosť je zlá vlastnosť.

9. Pes buduje v dome dôveru

Ak chcete vychovávať sebavedomé dieťa , zaobstarajte mu psa. Ukázalo sa, že majitelia psov, ktorí majú vzťah k svojmu miláčikovi, majú silnejšiu väzbu k svojmu prostrediu a komunite.

10. Pes pomáha s vývojom reči

Ak má vaše dieťa vývojové oneskorenie, napríklad rečovú vadu, pes mu môže pomôcť začať rozprávať. Dieťa bude chcieť dať svojmu psovi jednoduché príkazy a zavolať ho menom.

11. Pes pomáha zlepšovať sociálne zručnosti

Nie všetky deti chodievajú von s kamarátmi. Je vysoká pravdepodobnosť, že deti, ktoré majú psa trávia viac času či už na dvore alebo v prírode. To môže vášmu dieťaťu pomôcť získať si priateľov a viac sa socializovať.

12. Pes môže pomôcť pri niektorých srdcových chorobách

Vlastníctvo psa pomáha zníženiu rizika vzniku srdcových chorôb. Je to tak preto, lebo pes vás prinúti hýbať sa a silné puto, ktoré si vytvoríte ku psovi, znižuje stres.

13. Psovi sa môžete hocikedy vyrozprávať

Určité plemená psov sú ideálne, ak máte pocit, že vaše dieťa potrebuje spoločníka. Slúžia ako skvelý kamarát a môžete sa s nimi stále rozprávať, ak sa vy alebo vaše dieťa cíti frustrované, smutné alebo prežíva ťažké životné obdobie.

14. Pes je ako dieťa

Psy a deti sú si podobné. Môžu spolu tráviť veľa času či už na prechádzkach alebo pri rôznych hrách, čo medzi nimi vytvorí naozaj silné puto. Pes je teda vynikajúci spôsob, ako dať dieťaťu verného priateľa.

15. Pes zlepšuje pohotovostné myslenie

Pes má na človeka veľa fascinujúcich psychologických kladných účinkov, jedným z najpodstatnejších je schopnosť pohotovostne myslieť. Toto je zručnosť, ktorá mnohým deťom chýba.

psy_pre_deti

Záver

Súhlasíte, že deti potrebujú psa? Existuje veľa ďalších výhod, pre ktoré by ste si mali do rodiny zaobstarať psa. Síce štekajú, slintajú a niekedy aj páchnu, ale zaobstaranie psa určite nie je na škodu.