Starostlivosť o srsť – tipy

Pravidelná starostlivosť o srsť je dôležitá pri každom psovi – pomáha mu udržiavať peknú srsť a viete lepšie skontrolovať, či váš pes nemá blchy, kliešte, rôzne iné parazity alebo kožné problémy. Aj psy s krátkou srsťou si vyžadujú pravidelné vyčesávanie, kúpanie a úpravu pazúrov. Preto sme si pre vás prichystali tipy, ako sa starať o srsť vášho psa.

Tipy k starostlivosti o psa

Pravidelne vyčesávajte srsť vášho psa

Bez ohľadu na plemeno bude váš pes potrebovať pravidelné vyčesávanie. To, ako často ho budete musieť česať, záleží od dĺžky srsti vášho psa. Dlhosrsté plemená aspoň raz týždenne, pretože zamotaná srsť môže spôsobiť bolesť, zatiaľ čo krátkosrsté plemená každý druhý týždeň.

Strihanie pazúrov

Ak počujete, že váš pes škraboce s pazúrmi pri chôdzi na podlahe, znamená to, že by ste mu ich mali skrátiť. Predtým, ako svojmu psovi prvýkrát upravíte pazúry, budete potrebovať niekoľko tipov, ako strihať pazúry.

Kontrola psej pokožky

Je potrebné, aby ste občas kontrolovali pokožku vášho psa. Kožné choroby a vonkajšie parazity sú u psov bežné a spoznáte to tak, že sa váš pes stále škriabe, hryzie a olizuje.

Pravidelne kontrolujte uši svojho psa

Pri starostlivosti o psa sa nezabudnite bližšie pozrieť na jeho uši. Infekcie uší môžu byť veľmi bolestivé, preto ak je vnútro uší zapálené, vlhké alebo divne zapácha a váš pes kňučí pri kontrole uší, vezmite ho k veterinárovi na prehliadku.

Nekúpte svojho psa príliš často

Väčšina psov by sa mala kúpať iba každých pár mesiacov. Častejšie kúpanie psa môže spôsobiť odstránenie prírodných olejov z jeho srsti a vysušenie pokožky, kvôli čomu môže nepríjemne zapáchať.

Záver

Kvalitná starostlivosť a pravidelné kontroly pokožky a uší pomáhajú nielen udržiavať vášho psa zdravého, ale aj čistého a sviežeho. Nezabúdajte však, že pri rôznych plemenách sa potreby pre údržbu srsti môžu líšiť, no s našimi tipmi získate všeobecnú skúsenosť so správnou starostlivosťou o srsť vášho psa.