Najlepšie psie plemená, pre neskúsených chovateľov

Ak nemáte so psami žiadne skúsenosti, je logické, že budete chcieť psa, ktorý je kľudný, ľahko sa trénuje, nešteká a celkovo patrí medzi menej náročné plemená. Existuje veľa rôznych plemien a môže byť náročné zistiť, ktoré vám bude najviac vyhovovať. Pripravili sme si pre vás zoznam najlepších psích plemenien, pre neskúsených chovateľov.

Plemená

Bišon

Bišon je zábavný malý psík, vynikajúci pre rodiny s deťmi alebo pre bývanie v byte. Tento pes je skvelým spoločníkom, ktorý vás hocikedy rozveselí. Bišóny sa dajú trénovať pomerne ľahko, bez problémov sa prispôsobia akémukoľvek prostrediu. Stačí im len mierne denné cvičenie a občasná starostlivosť o srsť.

Boxer

Ak hľadáte stredne veľkého vysoko energetického hravého psa, tak boxer je ten správny pre vás. Tento verný pes si vytvára úzke puto s rodinou. Toto plemeno vyžaduje veľa pohybu a pevné základy výcviku. Aj keď mladí boxeri môžu byť trochu hyperaktívni, sú pomerne ľahko trénovateľní a počas tréningu si užívajú vašu pozornosť.

Zlatý retriever

Zlatý retriever je rodinný pes, túžiaci potešiť svojich majiteľov. Tento pes má rád deti všetkých vekových skupín. Toto stredne veľké plemeno je zábavné, verné, prítulné a aktívne. Zlatý retríver je inteligentný a prispôsobivý, takže je spokojný vo väčšine domácností. Toto plemeno potrebuje každodenný pohyb a nenáročný tréning.

Labradorský retríver

Labradorský retríver sa si ľahko zvykne na väčšinu prostredí a domácností. Má rád deti a je to verný a láskavý pes, ktorý si vytvára úzke väzby so svojou rodinou. Toto plemeno je aktívne, hravé a inteligentné. Labrador je ľahko trénovateľný a vyžaduje iba občasné vyčesávanie srsti.

Pomeranian

Pomeranian je kľudný a malý pes. Toto plemeno preferuje jedného majiteľa, ale po čase si vie zvyknúť aj na rodinu. Tomuto psovi stačí základné denné cvičenie, aby bol spokojný. Sú ľahko trénovateľný a ich srsť nie je taká náročná na údržbu, ako vyzerá. Stačí občasné vyčesávanie.

Pudel

Pudel je celkom známe plemeno, ktoré je skvelým spoločníkom. Pudel sa ľahko prispôsobí takmer všetkým prostrediam a deti mu vôbec nevadia. Tento pes je inteligentný a je ľahko trénovateľný. Pudly sú energické psy, ktoré vyžadujú každodenné prechádzky. Potrebujú pravidelnú starostlivosť, aby si udržali svoju srsť kučeravú.

Jorkšírsky teriér

Jorkšír je skvelé plemeno na začiatok pre tých, ktorí chcú malého psa. Toto plemeno je láskavé a aj keď sa to nezdá, môže byť aj strážnym psom. Toto plemeno vyžaduje iba základné cvičenie a vyžaduje každodenné prechádzky. Bez výcviku môžu byť tieto malé psy tvrdohlavé a môžu veľa štekať. Jeho neustále rastúcu srsť je potrebné pravidelne čistiť a upravovať.

Maltézsky psík

Maltézsky psík je malé a inteligentné plemeno, ktoré je ľahko trénovateľné. Toto plemeno má veľa energie, ale to, že majú malé nohy neznamená, že nepotrebujú dlhé prechádzky. Srsť tohto psa by ste mali pravidelne upravovať. Maltezák je vhodnejší do bytov ale po čase si vie zvyknúť takmer všade.

Záver

Pes je úžasné zviera, no nie každé plemeno je vhodné pre ľudí, ktorý so psami nemajú žiadne skúsenosti. V tomto článku sme pre vás napísali o najlepších psích plemenách, pre neskúsených majiteľov.